FUAR STANDI KURULUMU, TASARIMI VE ÇEŞİTLERİ

Daha önce hiç standsız bir fuar gördünüz mü? Muhtemelen bu sorunun cevabı hayır olacaktır. Çünkü standlar, firmaların ürün ve hizmetlerini sergilemek ve pazarlamak amacı ile kullanılan ve fuar alanlarını zenginleştiren elemanlarıdır. Eğer fuar stand kurulumu, fuar stand tasarımı ve çeşitleri hakkında çok daha fazlasını bilmek istiyorsanız, hadi başlayalım!

FUAR STAND KURULUMU

Fuar standları, markaları fuarın odak noktası haline getirebildiği gibi tam tersine fuarın en kötü markası haline de getirebiliyor. Bu noktada ilk seçenekteki markalardan olmak için doğru adımları izlemek gerekmektedir. Peki nedir bu doğru adımlar dediğinizi duyar gibiyiz; öncelikle profesyönel bir ekip ile çalışmayı ihmal etmemelisiniz. Profesyönel ekipler, markayı, markanın değerini, yaptığı işi ve anlatmak istediklerini anlayan ve buna yönelik tasarımlar sunarak firmaların fuarda en doğru şekilde yer almasını sağlayan ekiplerdir. Bunun yanı sıra stand üretiminden kurulumuna kadar sürecin her aşamasına hakim ekipler ile çalışmak da doğru ekibi seçmek için önemli bir kriterdir.

Eğer hangi fuar stand firması ile çalışacağınızı düşünüyorsanız, yenilikçi politikaları, müşteri odaklı çözümleri, AR-Ge çalışmaları ve tasarımdan depolamaya kadar her türlü fuar standı hizmeti ile  GO Tanıtım sizler için ideal olacaktır.

FUAR STANDI TASARIMI NASIL OLMALIDIR?

Peki, GO Tanıtım ile çalışarak markamızı fuarda öne çıkarmaya karar verdik ama fuar stand tasarımı nasıl olmalıdır diye düşünüyorsanız sizlere naçizane bir kaç tüyo verelim. Fuar stand tasarımı için 2 seçenek vardır. Bunlardan ilki hazır tasarımları kiralayarak kullanmak iken, diğer seçenek ise yeni bir tasarım yaptırmaktır. Eğer bütçeniz kısıtlıysa hazır tasarımın firmanıza uyarlanmasını sizler için daha kullanışlı olabilir. Eğer kiralamak istemiyorsanız size özel tasarlanmış bir fuar stand tasarımı kullanabilirsiniz. Özel tasarım fuar standları marka ile tasarımın bütünleşerek firma etkisini arttırmada yardımcı olurlar. Bu noktada GO Tanıtım’ın profesyönel ekibi ile birlikte, markanız ile bütünleşecek bir fuar stand tasarımı oluşturabilirsiniz.

FUAR STANDI ÇEŞİTLERİ

Fuar standları malzeme, tasarım, firma talepleri gibi kriterlere göre çeşitlenmektedir.

Firma Stand Çeşitleri:

  1. Ahşap Fuar Standı
  2. Maxima Fuar Standı
  3. Modüler Fuar Standı

şeklindedir.

Genel olarak fuar standı çeşitleri karşılaştırması yapmak gerekirse;

Ahşap fuar standı, firmaları fuarda ön plana çıkarabilecek ideal stand türüdür. Bu stand türü ile her türlü özel tasarım fuar standı hazırlanabilmektedir.

ahsapfuarstand

Maxima fuar standı, ahşap kadar pahalı ve modüler kadar ucuz olmayan; ortalama bütçe ve şık bir tasarım arayışındaki firmalar için kullanışlı olabilecek bir fuar standı türüdür.

maximafuarstandı

Modüler fuar standı ise düşük bütçeli sergileme imkanları sunan, kolayca takılıp sökülebilen ve gerektiğinde yeniden kullanılabilen fuar standı türüdür.

Bu içeriğimizde fuar standı kurulumu, fuar standı tasarımı ve fuar standı çeşitleri hakkında sizlere ipuçları sunmaya çalıştık. Umarız  faydalı olabilmişizdir. Daha fazla bilgi almak için GO Tanıtım ile iletişim kurabilirsiniz. 🙂Bir cevap yazın